wizyt: 7537

NEWS

Rycerska drużyna z Czerwionki potrójnym zwycięzcą.

22 Sie. 2011

wizyt : 7537

zobacz wszystkie »

Rycerska drużyna z Czerwionki potrójnym zwycięzcą.

Rycerska drużyna z Czerwionki potrójnym zwycięzcą XXII Turnieju Rycerskiego o Złoty Bełt Zamku Chojnik

W niedzielę zakończyły się dwudniowe (20-21.08.2011 r.) zmagania rycerskie na Zamku Chojnik. Totalnym zwycięzcą głównej konkurencji, strzelanie z kuszy o do tarczy o główne trofeum „Złoty Bełt Zamku Chojnik” zostali trzej reprezentanci Drużyny Kuszniczej z Czerwionki.
Pierwsze miejsce zajął Łukasz Domżoł, trzecie jego ojciec Bog-dan Domżoł, a drugie ich kolega z drużyny - Jan Bryłka. Zwycięzca strzelał celnie i równo. Na trzydzieści możliwych punktów w każdej serii osiągał: 28-28-27-29 punktów. W pozostałych konkurencjach zwyciężyli: o tytuł Wielkiego Łowczego - strzelanie z kuszy do tarczy dzika i jelenia – Bogdan Kruk z Drużyny Płockiej, o tytuł Wilhelma Tella, czyli strzelanie jednym bełtem do jabłka – Wojciech Mazurek z Czerwionki. W konkurencji o miano najlepszego łucznika zwyciężyła młodziutka Ewa Połomska z Płocka. Honor gospodarzy turnieju, czyli Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik obronił najmłodszy stażem rycerz tego bractwa - Zygmunt Ryszard nazywany „Tatar” zwyciężając w trójboku rycer-skim: rzut oszczepem, strzelanie z łuku z konia oraz strzelanie z kuszy z wieży. Podczas drugiego dnia turnieju można było oglądać pełen humoru walki rycerskie, nie zawsze zgodne z kodeksem rycerskim prezentowane przez Chorągiew Ziemi Czeskiej. Pauzy pomiędzy konkurencjami wypełniło losowanie nagród dla widzów oraz recital piosenkarski Honoraty Magdeczko, na co dzień aktorki Jeleniogórskiego Teatru Maska. Pani Honorata bardzo trafnie dobrała re-pertuar nawiązujący do tego co działo się na zamku uzyskując sowite brawa gości.

W turnieju wzięła udział prawi setka uczestników w epokowych strojach, a niektóre damy dworu paradowały z dziećmi też odzianymi w historyczne stroje. Kasztelan zamku – Jerzy Czajka, organizator turnieju był bardzo zadowolony z przebiegu imprezy i zaprosił wszystkich już na następny turniej, w dniach 18-19 sierpnia 2012 roku.

Oprac. Andrzej Mateusiak

fotorelacja na stronie www.cieplice.net


RSS :

Bądź zawsze na bieżąco dzięki naszemu kanałowi rss :zobacz źródło »
Katalog stron internetowych : katalog.is24.pl projektowanie stron internetowych jelenia góra telewizja cyfrowa jelenia góra