wizyt: 6724

NEWS

Zapraszamy na biegówki pod Chojnik do Sobieszowa!

04 Sty. 2011

wizyt : 6724

zobacz wszystkie »

Zapraszamy na biegówki pod Chojnik do Sobieszowa!

Międzyszkolny Klub Sportowy "KARKONOSZE" - Sporty Zimowe Jelenia Góra przygotował skuterem śnieżnym (profesjonalnie założony ślad) i utrzymuje już od dwóch tygodni trasy biegowe, na których trenują narciarze-biegacze z Sobieszowa.

Trasa jest dostępna dla wszystkich chętnych! Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych!

Przygotowane są następujące pętle:

  • Trasa spacerowa - ok. 4 km
  • Trasa z podbiegami i zjazdami - ok. 1500 m
  • Trasa dla małych dzieci na polanie pod Chojnikiem - 500 m
  • Trasa na bieżni i boisku Szkoły Podstawowej Nr 15 dla dzieci przedszkolnych - ok. 400 m

Szczegóły tras:

Trasy znajdują się po prawej stronie ul. Bronka Czecha w kierunku Podgórzyna w sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Teren ten od 1945 roku jest znany mieszkańcom Sobieszowa, zawsze był miejscem sportów zimowych i rekreacji fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukształtowanie terenu oraz podłoże trawiaste na północnym zboczu góry Chojnik przyczynia się do długiego zalegania śniegu. Dukty leśne w kierunku Zachełmia i Podgórzyna oraz Jagniątkowa tworzą naturalne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej, pieszej i rowerowej oraz organizacji treningów i zawodów sportowych. Teren ten pozwala również na naukę dzieci w kierunku biegu, zjazdów, skoków i saneczkowania. Biorąc pod uwagę, iż zarówno Szkoła Podstawowa Nr 15, jak również Międzyszkolny Klub Sportowy "Karkonosze" - Sporty Zimowe w Jeleniej Górze prowadzą podstawowe szkolenia dzieci w dyscyplinach sportów zimowych to właśnie jest najbliższe miejsce do realizacji procesu nauczania oraz rekreacji dyscyplin sportów zimowych, a także letnich. Bliskie położenie powoduje też zmniejszenie kosztów transportu, gdyż nie trzeba dojeżdżać do tras położonych w górnych partiach Karkonoszy i Izerów.

Niezależnie od upowszechnienia sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży z tras mogą korzystać także mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, których to zachęcamy do aktywnego wypoczynku.


RSS :

Bądź zawsze na bieżąco dzięki naszemu kanałowi rss :zobacz źródło »
Katalog stron internetowych : katalog.is24.pl projektowanie stron internetowych jelenia góra telewizja cyfrowa jelenia góra